پروتز سینه و شیردهی

پروتز سینه و شیردهی

پروتز سینه و شیردهی :سوال رایجی که همیشه توسط کاندیداهای پروتز سینه پرسیده می شود این است که آیا پروتز سینه بر شیردهی تاثیر گذار است یا نه؟

 

پروتز سینه و شیردهی

 

جواب این سوال این است که پروتز سینه و شیردهی روی هم تاثیر دارند یا نه این است که تاثیر نمی گذارد زیرا هنگام جراحی  پروتز سینه را پشت نسج سینه و یا حتی پشت عضله پستان جایگذاری میکنند   و هیچ ارتباطی با مجاری شیری ندارد. اما اگر همراه با پروتز سینه عمل های دیگری مثل لیفت سینه فرد  انجام دهد ودر مجاری شیری دستکاری شود  ، امکان افت شیردهی  در فرد ۳۰ تا ۴۰ وجود دارد .بنابراین این امکان وجود دارد که پروتز سینه و شیردهی با یکدیگر تداخل داشته باشند ..

 

ارتباط پروتز سینه و شیردهی

پروتز سینه درحالت کلی به تنهایی بر روند شیردهی  تاثیر نمی گذارد. گاهی دیده می شود که بافت سینه بسیار کوچک است و نیازاست  تا اندیکاسیون پروتز سینه بر روی آن انجام گیرد  .همین کوچک بودن بافت سینه باعث کم شدن شیر مادر میشود و مشکلات پروتز سینه و شیردهی میشود  و چه قبل پروتز چه بعد پروتز شیر مادر کم است و ربطی به پروتز سینه ندارد .

 

پروتز سینه و شیردهی و بارداری

جراحی  پروتز سینه برای بارداری هیچ خطری ندارد امادر بارداری به دلایل تغیرات هورمونی  ،تغییراتی در اندازه و شکل سینه ها به وجود می آید و این تغییرات تا زمان پس از بارداری نیز ادامه خواهد داشت چرا که ترشح شیر تا آن زمان ادامه دارد.بنابراین توصیه می شود افرادی که قصد انجام جراحی  پروتز سینه دارند آن را بعد دوران بارداری و شیردهی انجام دهند.

 

پروتز سینه و شیر دادن

 

افتادگی پوست سینه پس از دوران بارداری

شل شدگی و افتادگی پوست سینه بعد از بارداری امری کاملا طبیعی است اما در افرادی که پروتز سینه انجام داده اند  امکان دارد این افتادگی بدلیل وزن پروتز بیشتر باشد و پستان ها تا حدودی پایین آیند ..

 

اگر پس از حاملگی و شیردهی ، ظاهر سینه هایتان بد فرم شد ،می توانید  با یک عمل جراحی لیفت سینه، یا ترکیبی از جراحی لیفت و پروتز، سینه هایتان را همچون  قبل حاملگی خوش فرم کنید .

 

برخی افراد که فکر میکنند با انجام پروتز سینه قادر به شیر دادن نمیباشند  که این تصور اشتباهی می باشد ،چون با اینکه در سینه پروتز جای گذاشته می شود  اما  بافت طبیعی و مجرای شیردهی در مکان  خودشان باقی می مانند  و امکان شیر دهی پس از انجام این جراحی وجود میباشد .

در عمل پروتز سینه برش دور هاله سینه، زیر سینه  ویا زیر بغل ایجاد می کنند  که اگر برش را در دور هاله سینه ایجاد کنند ، ممکن است چند مجرای شیری قطع شود که  بر میزان شیر دهی تاثیر خواهد گذاشت.

عمل پروتز سینه

پروتز سینه و شیردهی و محل قرارگیری برش ها

 

 

محل قرار گیری پروتز سینه به عوامل مختلفی همچون تشخیص پزشک ، فرم سینه و هدف متقاضی عمل زیبایی سینه بستگی دارد  ،اما برای مادران شیرده قرار دادن  پروتز سینه در عضلات سینه ، بهترین گزینه می باشد.

 

مشکلات اساسی جراحی پروتز سینه و شیردهی

 

اگر در داخل سینه ایمپلنت‌های سیلیکونی یا سالین قرار گرفته باشد، امکان دارد حساسیت نوک سینه‌ها کمتر یا بیشتر از حالت عادی شود.

هنگامی که خانمی زایمان می ‌کند و شیر داخل سینه‌هایش می‌آید، گاهی ممکن است تورم سینه‌ها بیش از اندازه و حتی اغراق آمیز شود. همچنین احتمال می زود دچار مشکل بیماری ورم سینه (mastitis)، همراه با درد و تب و لرز شدید شود.

 

تاثیر پروتز سینه و شیردهی در روند آن

اینکه مادری که پروتز سینه انجام داده بتواند به نوزاد شیر دهد یا نه ،به روش جراحی‌ پروتز نیز بستگی دارد؛ اما بیشتر روش ها را به گونه‌ ای انجام می دهند که پروتز سینه و شیردهی زنان با هم  سازگار باشد. برش‌هایی که هنگام عمل پروتز سینه در قسمت زیر سینه و زیر بغل زده می شود ، مشکلی ایجاد نمی کند اما اگر برش «لبخند» مانند در اطراف هاله نوک سینه انجام شود احتمال بروز مشکل در دوران بارداری بیشتر می شود.

 

حالا که درباره‌ی روشهای برش سینه در مقاله ی پروتز سینه و شیردهی  اطلاعاتی کسب کرد‌ید می‌توانید قبل ازعمل از دکترتان  در مورد محل ایجاد برش سوال کنید ، اگر برش در زیر سینه و روی چین افقی سینه انجام شود، دارای حالت تهاجمی کمتری است و آسیب کمتری به سینه وارد می شود و مادر می تواند پس از عمل به طور کامل  شیردهی انجام دهد و به علاوه اسکاری که در بعضی افراد در اثر جراحی به وجود می‌آید در این روش برش، کمتر دیده می شود.

 

محل برش پروتز سینه و شیردهی

 

راه حل

فردی که عمل پروتز سینه انجام داده تا زمانی که اقدام به شیردهی نوزادش نکند، نمی تواند بفهمد که آیا بافت و سلولهای شیرساز پستانش چگونه با عمل جراحی پروتز سینه، تحت تاثیر قرار گرفته است یا نه. البته اگر بعد از گذشت مدتی هنوز هم در نوک سینه‌هایش حس دارد شانس بیشتری برای شیردهی کامل به نوزادش خواهد داشت.

 

اگرمادر با میزان شیری که دارد  نمی تواند همه  نیاز نوزادش را فراهم کند، باید از شیر خشک یا شیر فردی دیگر برای تکمیل تغذیه و تأمین نیاز کودک استفاده کند.

 

حتما باید پزشک نوزاد از جراحی سینه و پروتز سینه و شیردهی مادر آگاه شود تا بتواند به طور کامل مراقب روند افزایش وزن نوزاد باشد تا اطمینان حاصل شود  که به اندازه کافی به نوزاد غذا می رسد.

 

http://kzbgk.com

 

پروتز سینه و شیردهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *