هزینه ی جراحی بینی

هزینه ی جراحی بینی

هزینه ی جراحی بینی یکی از عمل های  مهمی است که قبل از جراحی بینی مورد محاسبه قرار میگیرد .

جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی یا راینوپلاستی) موجب بهبود ظاهر بینی، اصلاح عملکرد آن، یا هر دوی این گزینه ها میشود .

معمولاً عمل جراحی اصلاح عملکرد بینی شامل اصلاح ساختار بینی برای بهبود عملکرد تنفس میباشد  که  قسمتی از هزینه ی جراحی بینی یا همه ی مبلغ هزینه ی جراحی بینی می تواند شامل بیمه خدمات درمانی باشد.

در هر صورت ، معمولاً جراحی انجام شده برای افزایش زیبایی و بهبود ظاهر مشمول بیمه نیستند و هزینه ی جراحی بینی باید توسط خود فرد بیمار پرداخت شود.

برای خیلی از ما، هزینه ی جراحی بینی چشمگیر و زیاد میباشد و معمولاً برای پرداخت این هزینه نیاز به تامین منابع مالی  میباشد.

به این علت که هزینه ی جراحی بینی یک سرمایه گذاری زیربنایی و اساسی در زندگی شخص است، برای بیماران اهمیت دارد که با عامل های احتمالی تاثیر گذار بر هزینه ی جراحی بینی  آشنایی داشته باشند و از یک جراح خوب برای انجام جراحی استفاده کنند تا به این ترتیب امکان دستیابی به نتایج مورد انتظار پس از عمل جراحی افزایش پیدا کند.

رابطه انتخاب یک جراح با تجربه و هزینه عمل بینی

تجربه جراح پلاستیک و تبحر وی می تواند بر هزینه ی جراحی بینی تاثیر زیادی داشته باشد. شما باید زمان زیادی برای  بررسی و ارزیابی  سابقه کاری  یک جراح صرف کنید تا به این ترتیب بتوانید به خوبی  تشخیص دهید.

بیهوشی و هزینه ی جراحی بینی

در طی عمل جراحی بیهوشی به شما کمک می کند  ریلکس باشید و هیچ نوع دردی در طول عمل حس نکنید. این حالت همچنین به جراح پلاستیک امکان می دهد فعالیت های مورد نظر را به راحتی و به صورت  موثر بر روی بیمار انجام دهد.

در جراحی پرستارهوش و متخصص بیهوشی ، هر دوی اینها می توانند فرآیند بیهوشی شما را مدیریت و اداره کنند.

متخصص بیهوشی پزشکی است که در رابطه با  فعالیت های بیهوشی آموزش دیده و می تواند علائم حیاتی شما را در هنگام جراحی کنترل کند.

پرستار هوش بر نیز پرستاری است که آموزش دیده است که می تواند همین مسئولیت را برای بیمار بر عهده بگیرد. استفاده از خدمات متخصص بیهوشی یا پرستار هوش بر بسته به تشخیص جراح پلاستیک و ترجیح فرد بیمار میباشد.

برخی از جراح ها تنها با پزشک متخصص بیهوشی کار می کنند. در ضمن، برخی بیماران نیز احساس راحتی بیشتری در حین استفاده از خدمات پزشکان متخصص بیهوشی دارند.

مقدار درمان و هزینه ی جراحی بینی

مقدار درمان و پیچیدگی آن نیز می تواند باعث افزایش هزینه ها و هزینه ی جراحی بینی شود. بطور خلاصه، یک عمل جراحی پیچیده به زمان  بیشتری نیز دارد و به همین علت هزینه ی جراحی بینی  بیشتر از یک عمل جراحی به نسبت ساده است. عواملی که می توانند موجب پیچیده شدن عمل جراحی شوند شامل موارد زیر هستند:

انجام چند عمل جراحی بر روی بینی فرد مورد نظر

نیاز به پیوند غضروف برای تقویت بافت های ضعیف

پوست بسیار ضخیم یا بسیار نازک بیمار

گرفتگی بینی

انحراف بینی

موقعیت جغرافیایی و هزینه ی جراحی بینی

مکان و محل زندگی شما نیز بر هزینه ی جراحی بینی تاثیرگذار میباشد. هزینه ی جراحی بینی در شهر‌ها و مناطق مختلف، متفاوت است.

هزینه ی جراحی بینی در یک شهر بزرگ با هزینه‌های جراحی در مناطق کوچک و کم‌جمعیت تا اندازه ای  تفاوت دارد. حتی امکان دارد در یک منطقه‌ی مشابه، دو بیمارستان یا کلینیک مختلف، هزینه‌های مختلفی را برای خدمات خود کسب کنند.

از این نکته می توان این را دریافت که چرا هزینه ی جراحی بینی در اصفهان با هزینه ی جراحی بینی در تهران یا هزینه ی جراحی بینی در ترکیه متفاوت است.

 

 

 

هزینه ی جراحی بینی قبل و بعد از جراحی

به دلیل اینکه جلسات ملاقات برگذار شده با دکتر متخصص قبل از جراحی بینی و بعد از آن نقش اساسی و مهم  در یک جراحی زیبایی بینی موفقیت آمیز دارد، شما باید برای انجام این ملاقات ها برنامه ریزی مناسبی و به دست آوردن درک مناسب از جراحی بینی داشته باشید.

شما باید به صورت  کامل از هزینه اولیه این مشاوره ها، جلسات آماده سازی و نیز معاینه های پس از انجام جراحی آگاهی داشته باشید تا به این ترتیب بتوانید هزینه ی جراحی بینی خود را دقیق محاسبه کنید.

 

بعد از هر عمل جراحی ، بیماران باید آمادگی لازم برای پرداخت هر نوع داروی مسکن مورد نیاز در طی دوره ریکاوری را داشته باشند. این هزینه ها معمولا در محاسبه هزینه کلی عمل جراحی به حساب نمی آیند .

 

برای بیماران ویژه، می توان از بسته های پس از عمل جراحی نیز استفاده کرد. این بسته ها میتواند شامل آرنیکا و سایر روغن ها، گاز و نوار استریل، یک بسته یخ، و یک اسپری باز کردن بینی است.

اگر جراح شما این اقلام را برای شما قبل وپس از جراحی توصیه نکرد، شما می توانید آنها را در طول دوره درمان خود مصرف کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *