ماموپلاستی

ماموپلاستی

 

ماموپلاستی یک نوع جراحی کوچک کردن سینه در بانوان است که ماموپلاستی با نام کاهنده نیز شناخته ‌شده است .این نوع عمل جراحی زیبایی برای کاهش اندازه سینه‌ها کاربرد دارد .

در عمل ماموپلاستی  جراح ،چربی، بافت غدد و پوست سینه شما برداشته وسپس تغییراتی درشکل آن‌ها  ایجاد می شود  و به این صورت سینه اصلاح می‌گردد.  بزرگی یا کوچکی سینه هر یک از افراد تحت تأثیر ژن‌ها، هورمون‌ها و وزن بیمار قرار خواهد گرفت به طور طبیعی سایز سینه با اعضای بدن آن‌ها تناسب دارد .

اما برخی زنان به دلایلی دارای سینه‌هایی بسیار بزرگی هستند چون  بعضی از سینه‌های زنان به هورمون استروژن حساسیت دارند  و سینه‌های این افراد خیلی بزرگ می‌شوند. در برخی زنان در سینه های آنها عدم تقارن قابل ‌توجهی بین سینه‌ها دیده می شود که این افراد بهتر است جراحی  را انجام می‌دهند.

 

در جراحی ماموپلاستی چه چیزی برطرف میشود ؟

پزشک با انجام جراحی ماموپلاستی می تواند وزن یا افتادگی سینه‌ها ی فرد را  رفع نماید.این افراد بیشتر می خواهند سینه های  کوچکتری داشته باشند وسینه های آنها در بالا قرار گیرد.

مهم‌ترین مشکل دراین بیماران که بزرگی نامتناسبی بین  سینه‌ هایشان وجود دارد وهمچنین عدم تقارن سینه‌ها است و دراکثر بیماران درجات خفیف برای بیماران دیده می‌شود ولی در برخی از بیماران این نامتناسبی بسیار واضح و مشهود است.

 

اقداماتی که فرد باید قبل از ماموپلاستی انجام دهد:

پیش ازآن‌ که فرد جراحی ماموپلاستی انجام دهد باید از استعمال دخانیات خوداری کند این افراد باید مصرف سیگار را دست‌کم دو هفته پیش از انجام جراحی، کاملا قطع کنند زیرا استعمال سیگارخطر بروزعفونت را بالا می برد ،و همچنین باعث می‌شود سرعت بهبودی زخم‌ها با سرعت کم ‌تری انجام گیرد.

افزایش وزن باعث می‌شود که روی جراحی ماموپلاستی تاثیر کمتری بگذارد .در صورتی که شما افزایش وزن‌ دارید از شما خواسته می‌شود قبل از  این جراحی وزن خود را کم کنید.

استفاده از قرص های پیشگیری خوراکی

اگر از قرص‌های پیشگیری خوراکی یا هورمون تراپی استفاده می‌کنید، جراح شما چند هفته پیش ازعمل جراحی ممکن است  استفاده آن‌ها را قطع کند زیرا این داروها  خطراتی همچون  لخته خون در رگ پا را افزایش می دهد. علاوه بر این لازم است از مصرف آسپیرین و داروهای ضدالتهاب قبل از  جراحی ماموپلاستی خودداری کنید.

برش‌های که در عمل ماموپلاستی انجام می شود

برش جراحی ماموپلاستی را می توانید بر اساس نوع آن به روش زیر تقسیم‌بندی کرد:

-برش بزرگ: برش بزرگ در دور هاله سینه، خط وسط و زیر سینه فرد انجام خواهد شد.
– برش کوچک معمولا  دور هاله سینه و خط وسط وبرش سوراخ کلیدی انجام خواهد شد.
– برش بزرگ که با برداشتن سرسینه و پیوند مجدد آن انجام خواهد شد.

ماموپلاستی با روش برش بزرگ

ماموپلاستی با برش بزرگ راهی است که معمولاً در مورد بیمارانی با سینه‌های بسیاربزرگ انجام می‌شود در این برش ها معمولا دور هاله، زیر هاله در خط وسط سینه  و برش سرتاسری زیر سینه انجام می‌شود.این  نوع برش بیشتر برای افرادی که سینه‌های بسیار بزرگی داشته باشد مورداستفاده قرار می‌گیرند.

همچنین درصورتی‌ که پوست سینه کیفیت خوبی نداشته باشد و  افتادگی و شل و ترک‌های فراوان باشد ازاین نوع برش ها استفاده می‌شود.همچنین درصورتی که  افتادگی سرسینه زیاد باشد از این راه استفاده می‌شود.

 

ماموپلاستی با برش بزرگ چگونه انجام می شود
در جراحی ماموپلاستی به روش بزرگ ابتدا فرد تحت بیهوشی قرار میگیرد قبل ازاینکه جراح عمل را شروع کند طراحی روی سینه بیمار کشیده خواهد شد ، قسمت‌هایی از سینه بیمار برداشته می‌شود و سرسینه با حفظ عروق خون رسان به جایگاه طبیعی خود بالا کشیده و پوست سینه جمع می‌شود.

ازمشخصه های  مهم این روش این است که در پایان جراحی، سینه تقریباً شکل واقعی خود را به دست می‌آورد و همین‌طور سینه حتی‌المقدور کوچک می شود ،از ویژگی دیگر این روش عمدتاً مشکلی در حس سرسینه به وجود نمی‌آورد.

ماموپلاستی با برش کوچک

ماموپلاستی با برش کوچک معمولاً روشی است در افرادی که سینه‌های بسیار بزرگی ندارند استفاده می‌شود. این برش جراحی در دور هاله و زیر هاله در خط وسط سینه انجام می‌شود . نام دیگر این برش، برش سوراخ کلید است.

در عمل ماموپلاستی با برش کوچک، کیفیت پوست فرد خیلی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت  زیرا دربیمارانی که از برش کوچک جهت کوچک کردن سینه‌هایشان استفاده می‌شود پوست نباید ترک‌های فراوانی داشته باشد .روش‌های جراحی کوچک کردن سینه با برش کوچک معمولاً با روش پایه فوقانی-روش پایه داخلی – روش پایه فوقانی داخلی قابل انجام است  .منظورازپایه، پایه عروقی است که برحسب آن قسمت سرسینه جابجا می‌شود.

عمل جراحی ماموپلاستی با برش کوچک چگونه است

دراین نوع جراحی فرد را تحت بیهوشی عمومی قرار می دهند قبل ازشروع عمل طرح سینه نهایی بر روی سینه بیمار کشیده می‌شود تا قسمت‌هایی از سینه حذف گردد و سرسینه بر روی پایه‌ای عروقی قرارگیرد. و سینه به سمت بالا کشیده شود و پس‌ازآن پوست سینه جمع خواهد شد .

 

عمل جراحی ماموپلاستی

عمل جراحی ماموپلاستی در بیشتر مردان وزنان معمولاً با بی‌هوشی عمومی انجام می‌شود. شش ساعت قبل از جراحی  بیمار نمی تواند هیچ غذا یا نوشیدنی مصرف کند.

پس از جراحی فرد بیمار سه یا چهار شب در بیمارستان می ماند .هرچند در بیشتر زنان فقط کافیست یک یا دو شب  در بیمارستان بمانند . جراح برای این عمل بین یک و نیم تا دو ساعت زمان نیاز دارد البته این جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود . در مواردی نیز ممکن است تا سه ساعت نیز طول بکشد

http://kzbgk.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *